Politikani shqiptar merr titullin “Honoris Causa”, nderohet nga kandidati për çmimin Nobel

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:03 08-11-2017 Politikani shqiptar merr titullin “Honoris Causa”, nderohet nga kandidati për çmimin Nobel

Zef Bushati është një aktorët më të mirë të skenës shqiptare gjatë periudhës së sistemit komunist.

Por në këto 27 vitet e fundit, Bushati ka ndryshuar profesion dhe është i angazhuar në politikë.

Prej vitesh tashmë, ai drejton partinë Aleanca Demokristiane. Për këtë angazhim dhe jo vetëm, Zef Bushati është nderuar në Itali me titullin “Honoris Causa” në Shkencat Politike dhe Marrëdhëniet Ndërkombëtare.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bushati i cili thekson se titulli i është dorëzuar nga një profesor që është kandidat për çmimin Nobel.

Më poshtë postimi i Zef Bushatit: 

Screenshot_17.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.015888929367065
array(1) { ["section"]=> string(93) "politikani-shqiptar-merr-titullin-honoris-causa-nderohet-nga-kandidati-per-cmimin-nobel-98850" }