Politikani zbulon një fakt tronditës në mjekësinë shqiptare: 80% e tyre nuk kanë master

Publikuar tek: politike, më 12:53 30-07-2017 Politikani zbulon një fakt tronditës në mjekësinë shqiptare: 80% e tyre nuk kanë master

Ish-kryeministri Sali Berisha ngre dyshime se mbi 80% e infermierëve që punojnë në spitalet shqiptare nuk kanë mbaruar studimet për master.

Përmes një postimi në facebook, Berisha i referohet dialogut të djeshëm të kryeministrit Rama dhe një infermiere në Korçë, teksa kjo e fundit i kërkonte llogari se rroga e saj jo vetëm që nuk është rritur siç u premtua, por përkundrazi u zbrit me 100 mijë lekë të vjetra.

“Infermierja ne Korçe i perplas ne fytyre Rames, ne mexhlise, mashtrimin e tij per rritjen e rrogave!

Ajo i thote Rames se:
- nuk i keni rritur rrogat tona per kater vite me rradhe 
- Rama i pergjigjet se kete vit i ka rritur.
- Infermierja ia kthen aty per aty:
"Kete vit ne infermiereve qe nuk kemi master, rrogat jo vetem qe nuk u rriten po na i ulen me 10000 leke! sb

ps: mbi 80% e infermiereve nuk kane master!!”, shkruan Berisha.

 

berisha.jpg

 

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026245832443237
array(1) { ["section"]=> string(91) "politikani-zbulon-nje-fakt-trondites-ne-mjekesine-shqiptare-80-e-tyre-nuk-kane-master-87801" }