Pollo: "Agon Channel" kritik ndaj qeverisë, nuk është rastësi që sulmohet në kulmin e fushatës

Publikuar tek: aktualitet, më 08:56 09-06-2015 Pollo:

Aktorë të opozitës kanë reagur pas kerkesës së Prokurorisë për sekustrimin e televizionit “Agon Channel”, i cili është në pronësi të biznesmenit italian, Francesco Becchetti. Në një reagim në profilin e tij në “Facebook” deputeti i Partisë Demokratike është shprehur se nuk është  rastësi që prokuroria bën këtë kërkesë në  pikun e fushatës elektorale. Sipas tij, kjo ngjarje ka prapavijë politike pasi “Agon Channel”  është kritik ndaj qeverisë.

“Sekuestrohen aksionet e Agon Channel, një TV kritik me qeverinë. Në pikun e fushatës zgjedhore!!! Thjesht rastësi?”, pyet Pollo.

“Agon Channel”, ushtronte veprimtarinë e tij në Shqipëri prej dy vitesh dhe jo pak herë kanë qenë në qendër të vëmendjes kontratat e bujshme që lidhte me prezantuesit dhe gazetarët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Perimet shqiptare pa kimikate hiqet bllokimi i eksportit me Maqedoninë
Atmosferë elektrizuese në Korçë, VIP-at mblidhen në Festën e Birrës në sheshin me 50 mijë veta (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011651039123535
array(1) { ["section"]=> string(96) "pollo-agon-channel-kritik-ndaj-qeverise-nuk-eshte-rastesi-qe-sulmohet-ne-kulmin-e-fushates-13060" }