Polumbares i bie të fikët në ujë, kryebashkiaku heq kollaren, hidhet në det dhe i shpëton jetën (Foto dhe Video)

Publikuar tek: bota, më 13:31 01-03-2017

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur sot në Turqi në ceremoninë përkujtimore për tragjedinë e 1 Marsit të vitit 1958 të Anijes së Uskudarit në Karamurselit.

Në ceremoninë përkujtimore ku u mbytën rreth 400 persona si pasojë e një furtune, polumbarët ishin futur në ujë për të vendosur kurora me lule.

Gjatë ceremonisë kryebashkiaku i Karamursel-it, Ismail Yildirim, vuri re se një polumbare grua ishte në vështirësi. Ajo po kërkonte ndihmë si pasojë e një gjendjeje të fikëti.

Nga pamjet shihet se si kryebashkiaku ka hequr kollaren, xhaketën dhe këpucët dhe është hedhur në ujë për t’a shpëtuar.

Kryebashkiaku e nxorri nga uji pëlumbarën dhe më pas ajo është dërguar në spital për mjekim të specializuar.

kryebashkiaku1.jpgkryebashkiaku2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085320472717285
array(1) { ["section"]=> string(114) "polumbares-i-bie-te-fiket-ne-uje-kryebashkiaku-heq-kollaren-hidhet-ne-det-dhe-i-shpeton-jeten-foto-dhe-video-70364" }