Poni trgon për herë të parë jetën e saj: U rebelova për të ndjekur ëndrrën time

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:56 21-05-2016 Poni trgon për herë të parë jetën e saj: U rebelova për të ndjekur ëndrrën time

Këngëtarja Poni ka treguar për herë të parë jetën dhe fillimin e karrierës së saj.

E ftuar në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës ajo  është shprehur se pasi mbaroi për kanto në Vlorë, prindërit nuk e lejuan të konkuronte në shkollë të lartë në Tiranë, por i lanë si mundësi vetem Vlorën.

Më pas ajo e rebeluar nuk e vazhdoi shkollën e lartë por konkuroi për mësuese muzike në një rrethinë të Vlorës dhe për dy vite vazhdoi të jepte mësim në një shkollë 8-vjecare.

Më pas ajo shprehet se jeta e saj ndryshon sapo zbret në Tiranë, kur me një material të saj shkon takon Adi Hilën, ku ai i thotë: “Poni ti nuk je për këngë moderne, sepse dy metroshe ka boll sot”.

Më pas vendosëm që unë të vazhdoja të këndoja folk. Në momentin që u bë një këngëtare e njohur, ajo tregon edhe raportin që pati me familjen e saj. “Njëri nga vëllëzërit e mi, që jetonte atë kohë në Athine, dëgjon këngën time të parë “dale moj dale” në një makinë shqiptarësh dhe më merr në tel duke qarë” shprehet Poni. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13048505783081
array(1) { ["section"]=> string(84) "poni-trgon-per-here-te-pare-jeten-e-saj-u-rebelova-per-te-ndjekur-endrren-time-41093" }