Popullariteti i Merkelit në rënie

Publikuar tek: bota, më 14:38 20-01-2016 Popullariteti i Merkelit në rënie

Popullariteti i Merkelit në rënie. Ky konstatim është publikuar nga "Forsa", kompani e specializuar në sondazhe, ku tregohet se popullariteti i Merkelit kohët e fundit ka rënë edhe pse akoma ajo mbetet më e famshme se rivali i saj kryesor Sigmar Gabriel.

Popullariteti i Kancelares, sipas ketij sontazhi ka rënie nga 38% në 37% ,ndërsa popullariteti i Gabrielit shkon në 16%

Rënia e popullaritetit të Merkelit ka të bëjë me vendimin e saj për hapjen e kufijve refugjatëve që sipas saj Gjermania mund t'ia dalë mbanë me të paktën 1.1 milion refugjatë të cilët arritën atje gjatë vitit 2015.

"Pas natës së Vitit të Ri në Këln dhe sulmit me viktima, turistët gjermanë në Stamboll ngrenë probleme jo vetëm për rrefugjatët, të cilët vinë në Gjermani, por edhe për luftën kundër terroristëve",  ka thënë anëtari i "Forsa"-s Manfred Guellner.

Sondazhi ka treguar dhe faktin se 55% e gjermanëve dëshirojnë të mbyllen kufijtë për refugjatët që duan të rifillojnë jetën e tyre në Gjermani

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhytjet në ujin e akullt kthehen në përditshmëri për rusët (Foto)
Arrestohet shqiptari në Itali me 450 kg drogë, i kishte spërkatur me benzinë që mos... »
Article Logic
Execution time: 0.011701822280884
array(1) { ["section"]=> string(39) "popullariteti-i-merkelit-ne-renie-30505" }