Populli turk i përgjigjet thirrjes së Erdogan dhe del në rrugë, ja dëshmia e shqiptarit në Stamboll

Publikuar tek: bota, më 23:20 15-07-2016 Populli turk i përgjigjet thirrjes së Erdogan dhe del në rrugë, ja dëshmia e shqiptarit në Stamboll

Populli turk i është përgjigjur thirrjes së Presidentit Erdogan duke dalë në rrugë për të kundërshtuar grushtin e shtetit.

Newsbomb.al ka komunikuar me një shtetas shqiptar që ndodhet aktualisht në Stamboll, i cili dëshmon se mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e vendit duke hipur mbi tanket e ushtrisë. Në sheshin Taksim ka patur përplasje mes mbështetësve të Erdogan dhe ushtrisë. Edhe në Ankara policia i është kundërvënë ushtrisë.

Aktualisht raportohet se qytetarët kanë arritur të zmbrapsin tanket që rrethuan Aeroportin Ataturk të Stambollit, ndërsa televizioni ndërkombëtar mbetet në duart e ushtrisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Live" nga rrugët e Turqisë, populli përballet me ushtrinë (Video)
Gjermania refuzon Erdoganin, aeroplani i tij niset drejt Londrës »
Article Logic
Execution time: 0.011051177978516
array(1) { ["section"]=> string(104) "populli-turk-i-pergjigjet-thirrjes-se-erdogan-dhe-del-ne-rruge-ja-deshmia-e-shqiptarit-ne-stamboll-46756" }