'Popullit nuk i interesojnë pushimet e Blendi Fevziut', Rudina Magjistari i kthehet komentueses

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:13 11-09-2019 'Popullit nuk i interesojnë pushimet e Blendi Fevziut', Rudina Magjistari i kthehet komentueses

Rudina Magjistari është një nga moderatoret më të dashura për publikun.

Edhe pse kanë kaluar 10 vite emisioni i saj 'Rudina' vazhdon të jetë po aq i shikuar.

Rudina publikon gjithmonë në rrjetet sociale foto me të ftuarit e saj, siç ishte rasti më i fundit me moderatorin Blendi Fevziu.

Mirëpo vëmendjen e të gjithëve ka marrë një prej komenteve, i cili ka detyruar edhe Magjistarin të përgjigjet publikisht.

“E dashur zonja Magjistari, nuk besoj se i intereson popullit shqiptar se si i kaloi  Blendi Fevziu pushimet. Këto mund t’i bisedoni në kafene! Mendoj se populli ynë ka nevojë për mbështetje sociale, ekonomike, psikologjike dhe vetëm me këto emisione, nuk mund t’i ndihmoni dot, por i ngatërroni më shumë. Mendoj se populli jonë ka nevojë për mbështetje sociale ekonomike psikologjike dhe vetëm me këto emisione nuk mund ti ndihmoni dot por i ngatërroni më shumë!”, shkruan komentuesja.

Ndërkohë Rudiana ia kthen:  “Zonjë, mbeshtetjen sociale-konomike, duhet ta kërkoni në institucionet shtetërore, atë psikologjike, tek ekspertet e shëndetit mendor.Televizori ka për detyrë të informojë, argëtoj dhe edukoj detyra të cilat përpiqemi ti bëjmë çdo ditë e me shumë përkushtim. Madje dhe kur kemi pasur mundësi të ndihmojmë e kemi bërë dhe jo rrallë.Faleminderit, që na ndiqni!”

rudina.jpg

Screenshot_8.jpg

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009390115737915
array(1) { ["section"]=> string(99) "popullit-nuk-i-interesojne-pushimet-e-blendi-fevziut-rudina-magjistari-i-kthehet-komentueses-178095" }