Porositën fustane në internet, çifti shokohet nga pakoja që u vjen

Publikuar tek: bota, më 07:10 25-09-2019 Porositën fustane në internet, çifti shokohet nga pakoja që u vjen

24.000 pilula ekstazë shkuan në adresë të një çift austriak, megjithëse kishin porositur dy fustane në internet, tha policia në Linc të Austrisë.

Hetuesit thanë se droga ishte me vlerë 500.000 euro. Tek çifti nga Linci arritën dy pako, ndërsa në njërën kishte një veshje që ata prisnin nga Holanda, por tjetra ishte jashtëzakonisht e rëndë.

Kur gruaja e hapi, pa çanta transparente me materiale me ngjyra për të cilat fillimisht mendoi se ishin guralecë për dekorim.

Mirëpo, ishte e dyshimtë për burrin e saj, kështu që ai e ktheu paketën në zyrën postare nga e cila u thirr policia.

Hetuesit zbuluan se droga ishte dërguar në Austri në vend të Skocisë. Ndërkaq, policia skoceze ka arrestuar një person lidhur me rastin, ndërsa homologët e tyre holandezë po përpiqen të zbulojnë se kush e dërgoi paketën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011929035186768
array(1) { ["section"]=> string(72) "porositen-fustane-ne-internet-cifti-shokohet-nga-pakoja-qe-u-vjen-179685" }