Porositi ‘biçakun’ online në ebay, 37 vjeçari nga Patosi dënohet me 8 muaj burg

Publikuar tek: aktualitet, më 20:41 13-12-2019 Porositi ‘biçakun’ online në ebay, 37 vjeçari nga Patosi dënohet me 8 muaj burg Biçaku i porositur online ne ebay nga Hong-Kongu

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në qytetin e Patosit, ku një 37 vjeçar është dënuar me 8 muaj burg për shkak se kishte porositur online një thikë nga Hong-Kongu.

37 vjeçari Saimir Mitescu (Hoxhaj), i martuar dhe me tre fëmijë, është proceduar me akuzën për

veprën penale të ‘Prodhimit, mbajtjen, blerjen apo shitjen pa leje të armëve të ftohta’ me 8 muaj burg.

Mitescu tregoi se po pret vendimin nga Gjykata e Apelit e Fierit pasi e ka apeluar vendimin. Ai theksoi se diku nga mesi i këtij viti i pëlqeu një biçak në internet i cili kushtonte 19 dollarë dhe e porositi atë online në faqen e ebay-it.

bicaa.jpg

thika.jpg

martesa.jpg

37 vjeçari Saimir Mitescu (Hoxhaj) 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbeti i vdekur në atentat, 23 vjeçari djali i policit të Burgut të Peqinit, Policia jep informacion zyrtar (Pamje nga vendngjarja)
Andi Zylyfi i afërm me të vrarët e një viti me parë në Bradashesh: Xhaxha e nip u ekzekutuan brenda Range Roverit, viktimë mbeti dhe një shtetas turk (DETAJE-EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.005302906036377
array(1) { ["section"]=> string(83) "porositi-bicakun-online-ne-ebay-37-vjecari-nga-patosi-denohet-me-8-muaj-burg-189331" }