Porositi dhe organizoi vrasjen e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt, Gjykata lë në burg pa afat Erion Alibejn

Publikuar tek: aktualitet, më 12:42 21-09-2020 Porositi dhe organizoi vrasjen e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt, Gjykata lë në burg pa afat Erion Alibejn Alibej

Gjykata ka caktuar burg pa afat për Erion Alibejn, porositësin dhe organizatorin e vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt, në Elbasan.

Nga hetimet e kryera rezultoi se Alibej është organizatori dhe porositësi i dy vrasjeve të ndodhura më datë 20 korrik në qytetin e Elbasanit, në lagjen “28 Nëntori”, ku u vra me armë zjarri Emiljano Ramazani dhe i vrasjes së ndodhur më datë  29.07.2020, në afërsi të varrezave të qytetit, ku mbeti i vrarë me armë të ftohtë Regis Runaj.

Ai u arrestua në kuadër të operacionit policor "Shkumbini", i zhvilluar nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, nën drejtimin e  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/organizoi-dhe-porositi-vrasjen-e-emiljano-ramazanit-dhe-regis-runajt-burg-per-34-vjecarin-emri-220851

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098550319671631
array(1) { ["section"]=> string(116) "porositi-dhe-organizoi-vrasjen-e-emiljano-ramazanit-dhe-regis-runajt-gjykata-le-ne-burg-pa-afat-erion-alibejn-221117" }