Portali për infermierët, ironizon Vasili: Kryeministri i paditur zëvendëson betimin e Hipokratit me betimin për Rilindjen

Publikuar tek: politike, më 13:24 11-01-2018 Portali për infermierët, ironizon Vasili: Kryeministri i paditur zëvendëson betimin e Hipokratit me betimin për Rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reagur lidhur me prezantimin që kryeministri Rama bëri ditën e djeshme të portalit, ‘Infermierë për Shqipërinë’.

Ndërsa, sipas Vasilit kjo nuk është gjë tjetër veçse tallje me portale politike.

“Turp,turp. Emërimet me portale politike janë ditë e zezë për shëndetësinë”, shprehet Vasili.

Reagimi i plotë: 

Kryeministri mizor zevendeson betimin e Hipokratit me betimin per rilindjen.

Kryeministri proverbialisht i paditur llomotit per shendetesine dokrra per infermieret.
Infermieristika ka standart universitar te detyruar, tashme prej vitesh,po ky i padituri nuk di gje dhe e tallin keta qe ka perqark me portale politike.
Turp,turp. Emerimet me portale politike jane dite e zeze per shendetesine.
Cdo infermier dhe mjek ben betimin e Hipokratit qe ti sherbeje me perkushtim te semurit dhe kryeministri shkollepak po e zevendeson me betimin per rilindjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089631080627441
array(1) { ["section"]=> string(126) "portali-per-infermieret-ironizon-vasili-kryeministri-i-paditur-zevendeson-betimin-e-hipokratit-me-betimin-per-rilindjen-106176" }