Portieri Bravo bëhet gati të largohet nga Manchester City për një arsye absurde

Publikuar tek: sport, më 20:37 21-12-2017 Portieri Bravo bëhet gati të largohet nga Manchester City për një arsye absurde

Klaudio Bravo që erdhi me bujë nga Barcelona një vit më parë, por këtë sezon nuk është portieri titullar i Manchester City.

Pas ardhjes së brazilianit Ederson, Bravo ka kaluar në plan të dytë dhe për momentin është portier zëvnedësues.

Por mesa duket Bravo nuk do të qendrojë as në stolin e City, pasi Guardiola ka në plan ta largojë.

Mediat angleze raportojnë se arsyja e këtij largimi të mundshëm është një ftohjë të raporteve mes tyre. Një përqafim i refuzuar në fund të ndeshjes me Leicester, ka mjaftuar për spanjollin që mos ta konsiderojë më pjesë të planeve të tij protierin.

Bravo nga eskpertët dhe analistët sportivë është konsideruar si ekspert i pritjes së penallitive. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022041082382202
array(1) { ["section"]=> string(86) "portieri-bravo-behet-gati-te-largohet-nga-manchester-city-per-nje-arsye-absurde-103930" }