Portieri rus goditet me fishekzjarr në kokë gjatë ndeshjes me Malin e Zi (Video)

Publikuar tek: sport, më 22:42 27-03-2015

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në ndeshjen midis Malit të Zi dhe Rusisë, e vlefshme për grupin D të eliminatoreve të Europianit, e cila është ndërprerë për disa çaste për shkak të goditjes me fishekzjarr nga vendasit të protierit rus, Igor Akinfev.

Një fishekzjarr i hedhur nga tifozët në drejtim të Akinfev, i ka shkaktuar atij dëmtime në trup duke u transportuar me shpejtësi drejt spitalit. Gjendja e portierit deri më tani raportohet e mirë, pavarësisht goditjes.

Ndeshja e ndërprerë për disa minuta, rinisi me një atmosferë të tensionuar në shkallët e stadiumit, ndërsa në portë për skuadrën ruse hyri portieri i dytë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026838064193726
array(1) { ["section"]=> string(83) "portieri-rus-goditet-me-fishekzjarr-ne-koke-gjate-ndeshjes-me-malin-e-zi-video-7164" }