Postimi i ndjerë i vajzës së Xhevdet Ferrit: Lamtumirë Kapiteni im

Publikuar tek: kulture-art, më 10:10 17-01-2020 Postimi i ndjerë i vajzës së Xhevdet Ferrit: Lamtumirë Kapiteni im

Ka qenë një lajm i papritur ndarja nga jeta e aktorit të madh Xhevdet Ferri.

Xhoda, siç thirrej nga miqtë e tij, ka humbur jetën pas luftës me sëmundjen e rëndë.
Aktori që la shumë kujtime me rolet e tij, ishte një figurë shumë e dashur për publikun.

Një postim mjaft i ndjerë i vajzës së tij, e cila ka  postuar një foto me aktorin e madh.

“O captain, my captain”, ishin fjalët e saj, ashtu si titulli i poezisë së Walt Whitman, që tregon fundin e një udhëtimi të gjatë dhe të bukur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070791244506836
array(1) { ["section"]=> string(72) "postimi-i-ndjere-i-vajzes-se-xhevdet-ferrit-lamtumire-kapiteni-im-192335" }