Prag katastrofe, vdesin 110 persona për shkak të urisë vetëm në 48 orë

Publikuar tek: bota, më 08:36 05-03-2017 Prag katastrofe, vdesin 110 persona për shkak të urisë vetëm në 48 orë

Thatësira e madhe ka shkaktuar një tragjedi të madhe, duke shkaktuar vdekjen e 110 personave për shkak të urisë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Somali vetëm në 48 orët e fundit, ndërsa kryeministri ka dhënë alarmin se ky fenomen rrezikon jetën e 5 milion banorëve të tjerë.  Kombet e Bashkuara kanë vlerësuar se banorët kanë nevojë për ndihmë dhe kanë paralajmëruar thellimin e krizës së urisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuzat e Trump për përgjime, reagon Obama: Nuk është e vërtetë, ishte parimi im
Njihuni me krijesat më fatlume që do t’i kishte zili çdo shqiptar (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011644840240479
array(1) { ["section"]=> string(75) "prag-katastrofe-vdesin-110-persona-per-shkak-te-urise-vetem-ne-48-ore-70797" }