PRAG LUFTE: Rriten tensionet, bombardohet fabrika iraliane e armëve

Publikuar tek: bota, më 23:33 14-04-2018 PRAG LUFTE: Rriten tensionet, bombardohet fabrika iraliane e armëve

Një bazë luftarake iraniane ka shpërthyer mbrëmjen e sotme ndërsa raportimet janë ende konflikuale.

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në një depo armësh pranë një fabrike në kufi me Sirinë. Sipas Al-Arabiya fabrika e armëve përdorej nga Hezbollah dhe militantët pro-iranianë.

Disa media raportojnë se fabrika është bombarduar nga avionë të paidentifikuar, por nuk përjashtohet mundësia që shpërthimi të jetë aksidental.

Shpërthimi ndodh vetëm 24 orë pasi koalicioni SHBA-Francë-Britani lëshoi një sërë sulmesh me raketa ndaj ushtrisë së Bashar Al Assad, të cilin e akuzojnë se ka përdorur lëndë kimike kundër popullsisë civile.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012939214706421
array(1) { ["section"]=> string(72) "prag-lufte-rriten-tensionet-bombardohet-fabrika-iraliane-e-armeve-116931" }