Prag tragjedie në fushën e blertë, portierit i kalon gjuha poshtë (Video)

Publikuar tek: sport, më 17:28 26-02-2017 Prag tragjedie në fushën e blertë, portierit i kalon gjuha poshtë (Video)

Reagimi i shpejtë i futbollistit të ekipit kundërshtar ka shmangur tragjedinë në fushën e blertë të kampionatit çek.

Gjatë ndeshjes mes ekipeve Bohemians Prague dhe FC Slováko, portieri është përplasur me mbrojtësin e ekipit të tij duke rënë pa ndjenja në tokë, ndërsa kaloi gjuhën poshtë dhe rrezikoi të mbytej.

Por falë ndërhyrjes së shpejtë të 28-vjeçarit Francis Kone, i cili e kuptoi menjëherë situatën dhe u ul duke i hapur gojën për t’i liruar gjuhën, portieri Martin Berkovec, arriti t’i shpëtojë tragjedisë, shkruan Newsbomb.al.

Video, pamje shqetësuese:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025138854980469
array(1) { ["section"]=> string(76) "prag-tragjedie-ne-fushen-e-blerte-portierit-i-kalon-gjuha-poshte-video-70029" }