Praktika pune për studentët, Rama publikon VIDEON dhe 'ndihmon' të rinjtë për të aplikuar: Hidhini një sy

Publikuar tek: aktualitet, më 11:15 08-02-2019 Praktika pune për studentët, Rama publikon VIDEON dhe 'ndihmon' të rinjtë për të aplikuar: Hidhini një sy

Kryeministri Edi Rama ka publikuar nje video informuese për të gjithë studentët që duan të aplikojnë për praktika pune.

Programi Kombëtar i Praktikave të Punës shtrihet në të gjithë rrethet e Shqipërisë.

Bëhet me dije se janë rreth 200 pozicione për praktikantë.

'Në këtë program ftohen të aplikojnë të rinjtë profesionistë nga mosha 21 deri ne 25 vjeç, të cilët kanë mbaruar minimalisht ciklin e parë të studimeve Bachelor', thuhet në njoftim.

Në video shpejgohen qartë hapat që duhet të ndjekin studentët për të aplikuar.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036547183990479
array(1) { ["section"]=> string(108) "praktika-pune-per-studentet-rama-publikon-videon-dhe-ndihmon-te-rinjte-per-te-aplikuar-hidhini-nje-sy-152017" }