Praktikonin ekzorcizmin, gjenden 7 trupa të pajetë në një varr masiv

Publikuar tek: bota, më 16:22 17-01-2020 Praktikonin ekzorcizmin, gjenden 7 trupa të pajetë në një varr masiv

Trupat e 7 personave janë gjetur në një varr masiv në një zonë indigjene të Panamasë, ku dyshohet se viktimat janë praktikantë të ekzorcizmit (ritualit të pastrimit nga djalli)

Viktimat ishin një grua 32 vjeçe dhe 5 fëmijët e saj, nga 1-11 vjeç dhe një fqinj i tyre 17 vjeçar.

10 persona janë arrestuar dhe akuzuar për vrasje.

15 të tjerë janë gjetur në gjendje të keqe shëndetësore

Viktimat dhe të arrestuarit i përkasin komunitetit indigjen Ngabe-Bugle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033087015151978
array(1) { ["section"]=> string(74) "praktikonin-ekzorcizmin-gjenden-7-trupa-te-pajete-ne-nje-varr-masiv-192374" }