Pranga “skifterave” shqiptarë në Itali, vodhën 85 shtëpi në pak muaj

Publikuar tek: aktualitet, më 09:39 05-08-2015 Pranga “skifterave” shqiptarë në Itali, vodhën 85 shtëpi në pak muaj

9 persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga Karabinierët e qytetit të Genoas, ku 8 prej tyre mësohet se janë shtetas shqiptarë.

Të arrestuarit janë pjesë e një bande kriminale të specializuar për vjedhje shtëpish dhe nga hetimet e kryera deri më tani nga autoritetet italiane rezulton se ata janë përgjegjës për vjedhjen e të paktën 85 banesave.

Zonat që operonin grabitësit shqiptarë ishin Piemonte, provina e Savonës dhe Genoa. Vjedhjet janë kryer gjatë periudhës shtator 2014- prill 2015, ndërsa nën akuzë janë edhe pesë persona të tjerë të cilët po ndiqen në gjendje të lirë.

Autoritetet italiane nuk kanë bërë ende të ditur emrat e shqiptarëve të arrestuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Durrës/ 3 fëmijë harrohen brenda dyqanit të videolojrave, pronari i dehur godet policin
Shkodër/ Asgjesohen 1790 rrënjë kanabis në tre fshatra, nuk dihen autorët »
Article Logic
Execution time: 0.011704921722412
array(1) { ["section"]=> string(71) "pranga-skifterave-shqiptare-ne-itali-vodhen-85-shtepi-ne-pak-muaj-17786" }