Prangoset ish-shefi i Task-Forcës së Hetimit Tatimor

Publikuar tek: aktualitet, më 18:45 01-06-2015 Prangoset ish-shefi i Task-Forcës së Hetimit Tatimor

Kujtim Metaliaj, ish-shef i Task Forcës së Hetimit Tatimor në Tiranë ka rënë në prangat e policisë, i akuzuar për ‘shpërdorim detyre’.

Metaliaj kërkohej nga policia pasi gjykata i kishte caktuar atij më parë me masën e sigurisë “arrest me burg”. Për të njëjtën çështje ëhstë arrestuar më parë edhe drejtoresha e Kontrollit Tatimor Afërdita Hysa, e arrestuar. Hysa  dhe bashkëpunëtorët, ish-zyrtarë, akuzohen se kanë ngritur një skemë mashtrimi me rimbursimin e TVSH-së duke përfituar 515 milionë lekë .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO/ Një krimb gjigant në pjatë gjatë emisionit të gatimit në TVSH
Vlorë, arrestohet doganieri dhe një biznesmen për kontrabandë »
Article Logic
Execution time: 0.011792898178101
array(1) { ["section"]=> string(58) "prangoset-ish-shefi-i-task-forces-se-hetimit-tatimor-12418" }