Pranvera në Tokio sjell mrekullinë e luleve të qershisë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:38 10-03-2017 Pranvera në Tokio sjell mrekullinë e luleve të qershisë (Foto)

Japonia është një tokë me tradita të lashta. Një prej këtyre traditave është edhe “Hanami”, që do të thotë “Admiro Lulet”.

Tashmë mikpritja e pranverës quhet “çelja e qershive” dhe mijëra qytetarë mbushin parqet me miqtë dhe të afërmit për piknik, argëtim dhe muzikë duke të admiruar këtë bukuri të rrallë të pemëve “Sakura”.

dfgdfggrergnnn.jpg

degtrergergerhjjjj.jpg

ertertertujj.jpg

gfrwergtwer333rgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 10 vjet pa bërë seks, gruaja ia këput penisin burrit
“Nuk ishte sulm terrorist”, policia gjermane: Kosovari vuan nga probleme mendore »
Article Logic
Execution time: 0.011221885681152
array(1) { ["section"]=> string(66) "pranvera-ne-tokio-sjell-mrekulline-e-luleve-te-qershise-foto-71480" }