Predha artilerie, kundërtankë, flakëhedhës… Ç’armatosen shqiptarët dhe dorëzojnë 1341 armë e municione (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:13 04-04-2017

Prej datës 14 Janar, në të gjithë vendin janë dorëzuar 1341 armë zjarri, 439.415 fishekë, 1138 krehëra , 1377 granata ofensive dhe difensive, 1038 ndezësa, 1057 kapsolla detonatore dhe elektrike, 74 predha artilierie e kundertank, 45 kallëpe tritoli, 11 mina, 2 kundër ajror , fitil zjarrpërcjellës (m), 1 flakëhedhëse, 1 kuti lëndë helmuese.

Konkretisht në Qarqet:

Qarku Tiranë:

Janë dorëzuar 216 armë zjarri.

Qarku Durrës:

Janë dorëzuar 162 armë zjarri.

Qarku Shkodër:

Janë dorëzuar 153 armë zjarri

Qarku Fier:

Janë dorëzuar 142 armë zjarri.

Qarku Dibër:

Janë dorëzuar 118 armë zjarri

Qarku Berat

Janë dorëzuar 95 armë zjarri

Qarku Kukës:

Janë dorëzuar 93 armë zjarri.

Qarku Korçë:

Janë dorëzuar nga qytetarët 91 armë zjarri

Qarku Elbasan

Janë dorëzuar nga qytetarët 90 armë zjarri

Qarku Vlorë:

Janë dorëzuar nga qytetarët 66 armë zjarri

Qarku Lezhë:

Janë dorëzuar nga qytetarët 59 armë zjarri

Qarku Gjirokastër :

Janë dorëzuar nga banorët 56 armë zjarri.

Policia e Shtetit dhe një herë iu bën thirrje të gjithë qytetarëve që disponojnë armë pa leje t’i dorëzojnë ato brenda afatit të amnistisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prej muajsh kërkohej nga policia, arrestohet 41-vjeçari nga Saranda
I jepet lamtumira e fundit artistit të madh Françesk Radi »
Article Logic
Execution time: 0.012115955352783
array(1) { ["section"]=> string(111) "predha-artilerie-kundertanke-flakehedhes-c-armatosen-shqiptaret-dhe-dorezojne-1341-arme-e-municione-video-74043" }