PREFEKTËT s’kanë pushime në gusht, qeveria i lë në punë për t’u marrë me konstituimin e strukturave vendore

Publikuar tek: aktualitet, më 11:58 15-07-2019 PREFEKTËT s’kanë pushime në gusht, qeveria i lë në punë për t’u marrë me konstituimin e strukturave vendore Në foto: Takimi i sotëm i prefekteve me ministrin e Brendshem Sandeër Lleshaj

Mirë qeveria dhe deputetët do të jenë në punë gjatë muajit korrik. Por Ministri i B

rendshëm Sander Lleshaj ka vendosur që prefektët dhe stafet e prefekturave nuk do të marrin asnjë ditë pushim në muajin gusht.

Sipas ministrit, prefektët dhe stafet e tyre do të duhet ti marrin pushimet pas 1 shtatorit 2019, kohë në të cilën mendohet se në bashki apo edhe në këshillat e qarkut apo edhe për këshillat bashkiakë do të ketë përfunduar puna me zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

“Të gjithë strukturat e Prefekturave do të jenë në punë gjatë gushtit, pasi ky është muaj vendimtar për të përmbushur procesin e konstituimit të gjithë strukturave të pushtetit vendor. Pushimet do t’i fillojnë pas datës 1 shtator '19” tha Lleshaj në takim me prefektët mesditën e sotme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erion Veliaj i Tiranës dhe Valdrin Pjetri i Shkodrës gati të shkojnë në Gjykatë, KQZ hodhi poshtë pretendimet e Bindjes Demokratike
Vrau shokun e tij për 30 mijë euro, burgoset Artan Koçeku »
Article Logic
Execution time: 0.012181997299194
array(1) { ["section"]=> string(113) "prefektet-s-kane-pushime-ne-gusht-qeveria-i-le-ne-pune-per-t-u-marre-me-konstituimin-e-strukturave-vendore-172253" }