Prej 2 javësh Thethi i bllokuar nga bora, banorët thirrje shtetit: Hapni rrugën

Publikuar tek: aktualitet, më 10:43 26-12-2018 Prej 2 javësh Thethi i bllokuar nga bora, banorët thirrje shtetit: Hapni rrugën

Prej dy javësh zona e Thethit vijon të jetë e bllkuar nga bora.

Trashësia e borës ja arritur deri në 80 cm ndërsa përpos rrugës së bllokuar zona është pa energji elektrike.

Banorët apelojnë për ndihmë nga shteti për të hapur rrugën. Bllokimi i rrugës nga dëbora ka lënë papunë edhe rreth 300 bujtina turistike në Theth.


Ndërkohë që akset e tjera në Bogë dhe Razëm janë të kalueshme pa probleme por këshillohen drejtuesit e mjeteve që të kenë zinxhirë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02838397026062
array(1) { ["section"]=> string(84) "prej-2-javesh-thethi-i-bllokuar-nga-bora-banoret-thirrje-shtetit-hapni-rrugen-146553" }