Prej ditësh i shtruar tek 'Shefqet Ndroqi', humb jetën nga Covid-i 78-vjeçari nga Elbasani (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:20 26-11-2020 Prej ditësh i shtruar tek 'Shefqet Ndroqi', humb jetën nga Covid-i 78-vjeçari nga Elbasani (EMRI) Spitali Shefqet Ndroqi

Një 78-vjeçar nga Elbasani është viktima e radhës që humb jetën prej Covid-19 në vendin tonë.  

78-vjeçari, i identifikuar si Ylli Shishmani ishte i shtruar tek spitali "Shefqet Ndroqi" prej ditësh, por mbrëmjen e sotme pas shumë përpjekjesh humbi betejën me koronavirusit.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 656 raste të reja me koronavirus, ndërsa 10 qytetarë kanë humbur jetën.

Ndërkohë situatë e rënduar paraqitet në spitalet COVID, ku po marrin trajtimin mjekësor 469 pacientë, 15 në terapi intensive, 4 pacientë janë të intubuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E BUJSHME/ Gjyqi i humbur ndaj Francesco Becchettit dhe detyrimi 110 milionë euro, Austria nis konfiskimin e pasurive shqiptare
Pas 6 vitesh bllokim, ministrja Kushi jep lajmin e mirë: Është hartuar drafti paraprak, gati hapja e DOKTORATURAVE »
Article Logic
Execution time: 0.012347936630249
array(1) { ["section"]=> string(99) "prej-ditesh-i-shtruar-tek-shefqet-ndroqi-humb-jeten-nga-covid-i-78-vjecari-nga-elbasani-emri-229269" }