Prekëse, djali që lindi me 2 fytyra s’kishte shanse të mbijetonte por sot ka arritur të festojë 13 vjetorin e lindjes

Publikuar tek: bota, më 16:46 06-06-2017 Prekëse, djali që lindi me 2 fytyra s’kishte shanse të mbijetonte por sot ka arritur të festojë 13 vjetorin e lindjes

Një djalë i cili ndodhet në gjendje të rrallë 'me dy fytyra' ka bërë luftë të fortë për të festuar ditëlindjen e tij të 13-të.

Tres Johnson nga Bernie në Misuri, SHBA, shënoi një moment historik pavarësisht nga mjekët i dhanë 'zero shanse për mbijetesë' që kur lindi.

Tres besohet të jetë i vetmi mbijetues i çrregullimit, sakaq mësohet se ka vetëm 36 raste në botë që kanë pasur një sindromë të tillë.

Prindërit Brandy dhe Josiu kanë luftuar për të ndihmuar djalin e tyre, ndërsa mjekët janë të habitur që është ende gjallë.

"Tres, duke arritur moshën 13 vjeçare ka bërë një arritje të madhe, është e pabesueshme duke e ditur 13 vitet e fundit nuk kanë qenë asgjë tjetër veçse një luftë për mbijetesë", shprehet kujdestari i tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë në Katedralen Notre Dame, panik në Francë
Arabia censuron pishinën familjare, e kthen gruan në komerdare (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011714935302734
array(1) { ["section"]=> string(122) "prekese-djali-qe-lindi-me-2-fytyra-s-kishte-shanse-te-mbijetonte-por-sot-ka-arritur-te-festoje-13-vjetorin-e-lindjes-81467" }