PREKËSE/ Ja momenti kur vogëlushja 1-vjeçare shikon për herë të parë prindërit e saj (VIDEO) 

Publikuar tek: bota, më 15:45 28-02-2019 PREKËSE/ Ja momenti kur vogëlushja 1-vjeçare shikon për herë të parë prindërit e saj (VIDEO) 

Një vajzë 1-vjeçare në Denver, Colorado është lindur me një sëmundje të rrallë, të quajtur albinisëm.

Kjo sëmundje krijon mungesën e një hormoni në trup i cili shkakton mungesën e melaninës.

Për shkak të kësaj mungese, vogëlushja ka flokë e vetulla të bardha dhe gjithashtu nuk shikon dot pasi drita i dëmton sytë.

Megan McMorris, mamaja e vogëlushes kontaktoi një specialist i cili krijoi një palë syze speciale të cilat i dhanë mundësinë vogëlushes të shikojë për herë të parë prindërit e saj.

Momenti i cili duket në video, me vogëlushen që shikon për herë të parë mamanë e saj, na le pa fjalë.

 

Screenshot_21.jpgScreenshot_23.jpg

Screenshot_24.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091168880462646
array(1) { ["section"]=> string(96) "prekese-ja-momenti-kur-vogelushja-1-vjecare-shikon-per-here-te-pare-prinderit-e-saj-video-154608" }