PREKËSE nga INFEKTIVI/ Nëna në luftë me virusin, fëmijët i urojnë ditëlindjen: Edhe 100 vjeç, e shtrenjta jonë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:18 15-07-2020 PREKËSE nga INFEKTIVI/ Nëna në luftë me virusin, fëmijët i urojnë ditëlindjen: Edhe 100 vjeç, e shtrenjta jonë

Shifrat e të prekurve me COVID vazhdojnë të rriten ndjeshëm ndërsa Infektivi duket se është tejmbushur me të shtruar.

Mes tyre është edhe një nënë e cila dje ka festuar ditën e lindjes, e intubuar, në luftë me virusin.

E motra dhe familjarët e kanë uruar me një tufë lulesh e një pusullë ku shkruhet: “Edhe 100 vjeç, nga motra dhe fëmijët e shtrenjta jonë”.

Këtë urim prekës ia ka çuar doktori i cili ndërkaq është i vetmi që rri pranë saj dhe e monitoron.

Të shpresojmë se e gjithë kjo situatë do mbarojë shpejt dhe të gjithë do mund t’i rikthehemi normalitetit.

1594797057_109563636997915803997803290002171728000744o1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093050003051758
array(1) { ["section"]=> string(113) "prekese-nga-infektivi-nena-ne-lufte-me-virusin-femijet-i-urojne-ditelindjen-edhe-100-vjec-e-shtrenjta-jone-213878" }