PREKËSE/ Vajza qëndron 7 orë mbi kabinën e makinës, për të parë në spital nënën e infektuar me Covid-19

Publikuar tek: bota, më 15:37 24-11-2020 PREKËSE/ Vajza qëndron 7 orë mbi kabinën e makinës, për të parë në spital nënën e infektuar me Covid-19

Një vajzë ka qëndruar me orë të tëra mbi kabinën e makinës në këmbë, për të parë nënën e saj në dritaren e spitalit.

Fotoja është shkrepur nga një banor që jetonte afër spitalit, Salvatore Amura. Ai ka treguar shpresën e vajzës për të parë nënën e saj, e cila ndodhet e shtruar në spitalin Covid në Como të Italisë. Ajo ka qëndruar rreth 7 orë në këmbë duke shpresuar se do të shikonte nënën e saj.

"Në këtë situatë ndodh të shohësh familjarë dhe miq të cilët përpiqen të përshëndesin njerëzit e tyre, ti bëjnë ata ti ndjejnë afër , kjo është një fotografi që e bën zemrën të ndjejë. Vajza qëndronte aty dhe nuk dorëzohej nga ora 10 e mëngjesit, deri në 5 pasdite , momenti kur unë bëra foton. Shpresojë që kjo situatë të mbarojë e çdo gjë të kthehet normalitetit",- shkruan Salvatore në rrjetin e tij social.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E sheh dritën e diellit vetëm një orë në ditë, avokati zbulon jetesën e trafikantit të njohur El Chapo në burgun e sigurisë së lartë
Rrëzimi i akuzave ndaj Sinan Idrizit, reagon biznesmeni turk Adnan Polat: Beteja ligjore vazhdon... (Letra e plotë) »
Article Logic
Execution time: 0.012202024459839
array(1) { ["section"]=> string(108) "prekese-vajza-qendron-7-ore-mbi-kabinen-e-makines-per-te-pare-ne-spital-nenen-e-infektuar-me-covid-19-228953" }