PREKËSE/ Vogëlushja 10-vjeçare dhuron organet jetësore

Publikuar tek: bota, më 14:49 15-03-2019 PREKËSE/ Vogëlushja 10-vjeçare dhuron organet jetësore

Një vajzë 10-vjeçare me emrin Ella Thatcher ka dhuruar sipas Daily Mail në spitalin e Brighton zemrën e saj, mushkëritë, pankreasin dhe mëlçinë.

 

Vajza 10-vjeçare që vuante nga epilespia që në momentin e lindjës pesoi një krizë të rëndë që e shtroi në spital.

Vogëlushja i tha prindërve se para se të vdiste do preferonte që organet e saj të dhuroheshin për të shpëtuar njerëzit e tjerë.

Prindërit e Ella’s nuk ishin dakord por pasi shëndeti i vajzës së tyre u rëndua ata zgjodhën që t’i realizonin dëshirën e  fundit. Vajza dhuroi organet e saj dhe humbi jetën.

Një histori prekëse që na kujton se sa duhet të çmojmë jetën.

 

53591676_253432298932444_4139079847378944000_n.png

53672046_404073007071472_8165975582778064896_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012118101119995
array(1) { ["section"]=> string(60) "prekese-vogelushja-10-vjecare-dhuron-organet-jetesore-156534" }