Preket nga COVID ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 13:07 27-10-2020 Preket nga COVID ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, është prekur nga koronavirusi.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Spasovski me anë të një postimi në rrejtet sociale, ku shprehet se pavarësisht se ka respektuar të gjitha masat ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

“Të nderuar, do të doja t’ju informojë se edhe përkundër respektimit të rrreptë të masave të cilat i ndërmarr për mbrojtjen time personale dhe të njerëzve rreth meje që nga fillimi i pandemisë, mora rezultat pozitiv ndaj COVID-19. Pasqyrën klinike e kam të mirë, me simptoma të buta dhe tashmë jam në vetëizolim shtëpiak. Ruajuni”, shkroi ministri Spasovski mbrëmë në rrjetet sociale.

Kujtojmë që deri mmë tani në Maqedoninë  e Veriut 934 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 27.199.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « HORROR në Kretë/ Mbytet me shami e moshuara, coptohet trupi i 82-vjeçarit, i dyshuari kryesor është shqiptar (DETAJE)
»
Article Logic
Execution time: 0.011074066162109
array(1) { ["section"]=> string(77) "preket-nga-covid-ministri-i-puneve-te-brendshme-ne-maqedonine-e-veriut-225347" }