Preket nga koronavirusi edukatorja në Delvinë, karantinohen fëmijët

Publikuar tek: aktualitet, më 19:20 22-09-2020 Preket nga koronavirusi edukatorja në Delvinë, karantinohen fëmijët

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar dy raste të reja me korkonavirus në Delvinë.

Bëhet me dije se kanë rezultuar pozitive me koronavirus një edukatore dhe një pesioniste.

Mësohet se edukatorja është asimptomatike, ndërsa ky rast ka brë që të karantinohen edhe fëmijët.

Kujtojmë që ky është rasti i tretë brenda pak ditëve, ku arsimtarë rezultojnë pozitivë me Covid-19.

Deri më tani në vendin tonë 367 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 12.666.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009066104888916
array(1) { ["section"]=> string(73) "preket-nga-koronavirusi-edukatorja-ne-delvine-karantinohen-femijet-221285" }