Preket nga koronavirusi roja e spitalit psikiatrik në Elbasan, ja kush e infektoi

Publikuar tek: aktualitet, më 20:18 22-07-2020 Preket nga koronavirusi roja e spitalit psikiatrik në Elbasan, ja kush e infektoi Spitali Psikiatrik Elbasan

Një 53-vjeçar është konfirmuar pozitiv me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në qytetain e Elbasanit.

Mësohet se ai punon si roje në spitalin psikiatrik në Elbasan, ndërsa mendohet se e ka marrë virusin nga e shoqja, e cila punon si sanitare në spitalin e Elbasanit, aty ku është përqendruar vatra kryesore e infeksionit.

Pas konfirmimit të dy prindërve, është vetë-izoluar një prej fëmijëve të tyre. Djali i karantinuar punon si roje në Drejtorinë e Shfrytëzimit të Automjeteve në Elbasan.

Ambientet e kësaj të fundit, për pasojë, janë dezinfektuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ben Blushi padit Sali Berishën për shpifje
Nesër dhe pasnesër Tirana pa drita, ja oraret dhe zonat që do të kenë mungesë energjie »
Article Logic
Execution time: 0.011847019195557
array(1) { ["section"]=> string(87) "preket-nga-koronavirusi-roja-e-spitalit-psikiatrik-ne-elbasan-ja-kush-e-infektoi-214658" }