Premierë në teatrin “Skampa”, këto janë FOTOT e të madhit Reshat Arbana gjatë provave

Publikuar tek: kulture-art, më 12:03 28-09-2017 Premierë në teatrin “Skampa”, këto janë FOTOT e të madhit Reshat Arbana gjatë provave

Ka nisur puna për premierën më të re në teatrin “Skampa” në Elbasan.

“Babai” është vepra e autorit francez Florian Zellet me regji të Spiro Dunit dhe nën intepretimin e të madhit Reshat Arbana, Elia Zaharia Zogut, Flaura Kuretës, Hysen Mulllajonuzit e Mario Elezit.

Këto janë momentet gjatë provave që tregojnë gjigantin e skencës Reshat Arbana tejet të impenuar e të përqendruar në punën e tij.

Sakaq, drejtori i Qendres Kulturore Kliti Kapaj shprehet entuziast për fillimin e premierës më të re në teatrin “Skampa”.

Ne mezi po e presim...

lkac1.jpg

kac3.jpg

kac2.jpg

kac4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022995948791504
array(1) { ["section"]=> string(88) "premiere-ne-teatrin-skampa-keto-jane-fotot-e-te-madhit-reshat-arbana-gjate-provave-93995" }