Premtimi i funksionarit të PD: Nëse bëhem kryeministër një vit të mandatit do ta shpall "vitin e Ramës"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:35 30-08-2017 Premtimi i funksionarit të PD: Nëse bëhem kryeministër një vit të mandatit do ta shpall

Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të shpallur vitin e ardhshëm “Viti i Skënderbeut”, ka sjellë reagime pro dhe kundër.

Aktori dhe aktivisti i njohur i Partisë Demokratike, Julian Deda nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka ironizuar këtë vendim të Ramës.

Në statusin e tij Deda thotë se kur të bëhet ai kryeministër një vit të mandatit të tij do ta shpall si “vitin e Ramës”.

Më tej ai sqaron se ky është vetëm një sygjerim për Bashën, pasi ai nuk aspiron që të bëhet kryeminsitër ndonjëherë.

Më poshtë statusi i Julian Dedës:

KLJWE.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024040937423706
array(1) { ["section"]=> string(106) "premtimi-i-funksionarit-te-pd-nese-behem-kryeminister-nje-vit-te-mandatit-do-ta-shpall-vitin-e-rames-90683" }