Prenë flokët në stacionin e policisë, 31 oficerë marrin gjobë të majme

Publikuar tek: bota, më 23:56 26-01-2021 Prenë flokët në stacionin e policisë, 31 oficerë marrin gjobë të majme Ilustruese

Rreth 31 oficerë të Policisë metropolitane të Londrës janë gjobitur me një shifër 200 paund pasi prenë flokët e një kolegu në stacionin e policisë në Londrën lindore, duke shkelur rregulloren e Covid-19 ndërsa ishin në detyrë.  

Incidenti ndodhi më 17 janar, ku një berber profesionist ftohej në stacion për të qethur oficerët e në stacionin e policisë 'Bethnal Green'.

'Është thellësisht zhgënjyese dhe zhgënjyese që oficerët e mi nuk kanë arritur të presin për të respektuar rregulloren e Covid-19.

Megjithëse oficerët i dhuruan paratë për bamirësi si pjesë e prerjes së flokëve, kjo nuk e justifikon veprimin e tyre," tha komandanti i policisë lokale, Kryeinspektori Marcus Barnett.

Dy oficerë akuzohen si organizatorë të aktivitetit. Prej 3 javësh, Mbretëria e Bashkuar ka bllokuar totalisht aktivitetet tregtare në vend si masë për parandalimin e rritjes së numrit të të infektuarve nga Covid-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Suedi vrasin tigrin pasi ishte i infektuar me COVID-19, pozitivë dalin edhe 2 luanë
»
Article Logic
Execution time: 0.011300086975098
array(1) { ["section"]=> string(76) "prene-floket-ne-stacionin-e-policise-31-oficere-marrin-gjobe-te-majme-236539" }