Presidenca e Maqedonisë së Veriut, Pendarovski nënshkruan 21 ligjet e refuzuara nga Ivanov

Publikuar tek: rajon, më 18:39 21-05-2019 Presidenca e Maqedonisë së Veriut, Pendarovski nënshkruan 21 ligjet e refuzuara nga Ivanov Presidenti aktual i Maqedonise se Veriut, Stefo Pendarovski dhe ish presidenti Gjorge Ivanov

Presidenti i Maqedonisës së Veriut, Stefo Pendarovski, ka nënshkruar ditën e sotme 21 ligje të refuzuara më parë nga paraardhësi i tij , Gjorge Ivanov.

Nga kabineti i presidentit Pendarovski, njoftohet se mes të tjerash janë nënshkruar edhe dekretet e ligjit për Regjistrin Qëndror të të shpërngulurve, Ligji për Komunikime elektronike, si edhe Ligji për plotësimin e Kodit Zgjedhor.

Presidenti Pendarovski konsideron se miratimi i këtyre ligjeve dhe implementimi i tyre, është me interes për qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028163909912109
array(1) { ["section"]=> string(96) "presidenca-e-maqedonise-se-veriut-pendarovski-nenshkruan-21-ligjet-e-refuzuara-nga-ivanov-165168" }