Presidenca 'nuk merr leje', Meta ia bën fakt të kryer policisë: Merrni masa për 2 marsin, qytetarët të vijnë me flamuj dhe mimoza

Publikuar tek: politike, më 18:51 25-02-2020 Presidenca 'nuk merr leje', Meta ia bën fakt të kryer policisë: Merrni masa për 2 marsin, qytetarët të vijnë me flamuj dhe mimoza Ilir Meta

Presidenca e Republikës së Shqipërisë ka njoftuar policinë në lidhje me manifestimin e datës 2 mars.

Ndryshe nga kërkesat që dërgohen në Policinë e Shtetit, për marrje leje për organizim protestash, presidenti Meta nuk e ka bërë një gjë të tillë, por ka vendosur të dërgojë një njoftim për drejtorin e Policisë Ardi Veliu, duke ia bërë fakt të kryer se me 2 mars do të ketë manifestim popullor.

Në njoftimin e Presidencës thuhet se më datë 2 mars, qytetarët do të jenë me mimoza dhe me flamuj kombëtar.

Presidenti Ilir Meta shprehet gjithashtu se efektivët e policisë nuk janë të ftuar të marrin pjesë në këtë manifestim.

1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

2_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006831169128418
array(1) { ["section"]=> string(136) "presidenca-nuk-merr-leje-meta-ia-ben-fakt-te-kryer-policise-merrni-masa-per-2-marsin-pranvera-kuqezi-qytetaret-te-vijne-me-mimoza-196438" }