President i përbashkët me Kosovën, ambasada e SHBA ‘shuplakë Ramës: Deklaratë zhgënjyese

Publikuar tek: barometri, më 07:37 22-02-2018 President i përbashkët me Kosovën, ambasada e SHBA ‘shuplakë Ramës: Deklaratë zhgënjyese

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Amerikë ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës në Kuvendin e Kosovës ku propozoi një president të përbashkët për të dy shtetet në një të ardhme.

Ambasada e SHBA e quan zhgënjyese këtë deklaratë dhe thotë se gjuha e shkujdesur e Ramës dëmton marrëdhëniet me fqinjët.

“Mbetemi të zhgënjyer nga kjo deklaratë. Gjuha e shkujdesur dhe që aludon për bashkim është e padobishme dhe dëmton marrëdhëniet me fqinjët”, thotë Ambasada e SHBA në reagim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021751165390015
array(1) { ["section"]=> string(92) "president-i-perbashket-me-kosoven-ambasada-e-shba-shuplake-rames-deklarate-zhgenjyese-111056" }