President i përbashkët? Shpërthen deputeti kundër Ramës: Kllouni! Pasi ul të mbathurat, del dhe…

Publikuar tek: politike, më 18:43 18-02-2018 President i përbashkët? Shpërthen deputeti kundër Ramës: Kllouni! Pasi ul të mbathurat, del dhe…

Deputeti i PD, Edi Paloka ka reaguar ashpër ndaj dekaratës së Ramës për president të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës. 

Paloka është shprehur se ishte një deklaratë boshe nacionaliste që padyshimin i çon marrëdhëniet në krizë.

Sakaq, ka reaguar ashpër duke u shprehur: “Kllouni! Pasi ul të mbathurat në çdo rast e akt ku realisht mbrohen interesat e shqiptarëve, del e bën deklarata bombastike pa asnjë vlerë praktike e që madje mund të dëmtojnë interesat e shqiptarëve.”

Reagimi i plotë:

Kllouni! Pasi ul te mbathurat ne cdo rast e akt ku realisht mbrohen interesat e shqiptareve, del e ben deklarata bombastike pa asnje vlere praktike e qe madje mund te demtojne interesat e shqiptareve kudo qe jetojne.
Te gjithe e mbajne mend se si me deklarata boshe nacionaliste i coi mardheniet me Greqine ne krize e ne menyre krejt te panevojshme.

Por ne momentin e pare qe ju desh te veproje e jo te flase uli te mbathurat si per varrezat e ushtareve, per detin dhe per Camerine. 
Te njejten gje ben me Kosoven. Bente shoë me mbledhje te perbashketa qeverie, pa asnje vlere praktike e reale, po nderkohe puthej e lepihej me Vucic. Deklaronte gjoja “me guxim” ne Serbi se Kosova eshte e pavarur , (a thua se po mos e deklaronte ky, Kosova do humbte pavarsine ) po nderkohe nga dashuria Rama-Vucic perfitonte Serbia qe hapte negociatat .
Sot ben nje deklarate tjeter bombastike per “President te perbashket me Kosoven “. Te shohim ku do ti uli mbathjet kete here ne dem te shqiptareve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094888210296631
array(1) { ["section"]=> string(98) "president-i-perbashket-shperthen-deputeti-kunder-rames-kllouni-pasi-ul-te-mbathurat-del-dhe-110684" }