President të përbashkët me Kosovën, reagon KE për deklaratën e Ramës: Nuk ndihmon për…

Publikuar tek: politike, më 16:17 19-02-2018 President të përbashkët me Kosovën, reagon KE për deklaratën e Ramës: Nuk ndihmon për…

Komisioni Evropian reagon për deklaratën e Ramës, për të pasur një president të përbashkët me Kosovën. 

KE është shprehur se deklarata e Ramës nuk ndihmon për raporte të mira mes dy vendeve dhe një fqinjësi të mirë, dhe se mund të interpretohet si një ndërhyrje ekonomike.

“Nxisim vendet të punojmë për përmbushjen e reformave. Ne mbështesim pajtimin e vendeve të Ballkanit”- është shprehur Catherine Ray, zëdhënësja e  Komisioni Evropian.

Deklarata e Ramës u bë në seancën solemne të organizuar në Kuvendin e Kosovës, me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021318912506104
array(1) { ["section"]=> string(90) "president-te-perbashket-me-kosoven-reagon-ke-per-deklaraten-e-rames-nuk-ndihmon-per-110756" }