Presidenti Bujar Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të muzikantit të shquar Françesk Radi

Publikuar tek: aktualitet, më 18:07 03-04-2017 Presidenti Bujar Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të muzikantit të shquar Françesk Radi

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka shprehur ngushëllimet e sinqerta dhe dhimbjen për ndarjen nga jeta të muzikantit, këngëtarit, kompozitorit dhe instrumentistit të shquar shqiptar Françesk Radi.

“Të dashur familjarë të Françeskut të ndjerë,

Me hidhërim dhe dhimbje të thellë mësova lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të njeriut tuaj të shtrenjtë e të pazëvendësueshëm.

Më lejoni që në këtë ditë të dhimbshme t’ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, edhe në emër të qytetarëve shqiptarë, duke ju siguruar se në cilësinë e Kreut të Shtetit gjendem shpirtërisht pranë jush në këto çaste tejet të vështira e të trishtueshme!

Me largimit e parakohshëm nga kjo jetë të Françeskut të ndjerë, muzikës shqiptare, kolegëve dhe admiruesve të tij do t’u mungojë intepretuesi virtuoz, këngëtari i rrallë, tekstshkruesi gjenial, muzikanti i talentuar dhe autori i paarritshëm i një krijimtarie të pasur këngësh e kompozimesh, që pasuron cilësisht e në mënyrë origjinale thesarin e trashëgimisë muzikore bashkëkohore e shpirtërore të popullit shqiptar.

Edhe një herë ngushëllimet më të ndjera dhe Françeskut i pastë dritë shpirti përjetësisht!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DETAJET / Si i fuste në kurth 24-vjeçarja nga Kamza personat që grabiste me të dashurin (FOTO)
Kantautori Françesk Radi ndahet nga jeta, këngëtarja fjalë të vyera për profesorin e saj: Nuk e harroj kurrë momentin kur më zgjodhe mua »
Article Logic
Execution time: 0.013210773468018
array(1) { ["section"]=> string(109) "presidenti-bujar-nishani-shpreh-ngushellimet-per-ndarjen-nga-jeta-te-muzikantit-te-shquar-francesk-radi-73978" }