Presidenti francez Hollande viziton për herë të parë Kubën, ndihet i emocionuar

Publikuar tek: bota, më 16:07 11-05-2015 Presidenti francez Hollande viziton për herë të parë Kubën, ndihet i emocionuar

Presidenti francez Francois Hollande ka vizituar ishullin komunist, duke u bërë kështu lideri i parë flancez që viziton Kubën që prej vitit 1898.

Hollande do takohet me homologun e tij Raul Kastro, por nuk është e qartë nëse do të takkojë edhe liderin e revolucionit kubanez, Fidel Kastro. Hollande u shpreh se gjatë momentit të mbërritjes në Kubë ka ndjerë një emocion të madh. Ndërkohë, BE-ja dhe Kuba do të vazhdojë negociatat më 4 dhe më 5 mars me qëllim normalizimin e marrëdhënieve. Marrëdhëniet diplomatike mes BE-së dhe Kubës janë pezulluar në vitin 2003 për shkak të situatës së rëndë të të drejtave të njeriut në ishullin komunist.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013359785079956
array(1) { ["section"]=> string(84) "presidenti-francez-hollande-viziton-per-here-te-pare-kuben-ndihet-i-emocionuar-10883" }