Presidenti i Federatës tallet me nënkampionen Gega, e hipën në limuzinë por e zbret 500 metra më pas (FOTOT FLAGRANTE)

Publikuar tek: sport, më 11:19 12-07-2016 Presidenti i Federatës tallet me nënkampionen Gega, e hipën në limuzinë por e zbret 500 metra më pas (FOTOT FLAGRANTE)

Thellohet skandali i pritjes për nënkampionen e Europës në Atletikë Luiza Gegën.

Sportistja, që ngriti lart emrin e Shqipërisë, jo vetëm nuk u prit ashtu si duhej, por është vënë në lojë edhe nga presidenti i Federatës së Atletikës Gjergj Ruli.

Këto janë dy fotot flagrante, të fiksuara dje në Rinas.

Gjithçka për show, ose për t’u mbyllur gojën atyre që flasin shumë dhe kritikojnë indiferencën e autoriteteve që tallen me një atlete që i ka sjellë shumë Shqipërisë.

Siç duket Ruli e ka hipur në limuzinë natën e djeshme, rreth orës 23:30 atleten, por pas 500 metrash, pasi edhe e kanë fotografuar e kanë shpërndarë fotot, e kanë zbritur.

Nga sa mësohet as taksinë për kthimin në shtëpi nuk e kanë paguar, raportojnë ''Qytetarët për parkun''.

 

 

gegarulioki.gif

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032316923141479
array(1) { ["section"]=> string(121) "presidenti-i-federates-tallet-me-nenkampionen-gega-e-hipen-ne-limuzine-por-e-zbret-500-metra-me-pas-fotot-flagrante-46315" }