Presidenti i FIGC, Tavecchio flet për zgjedhjen e Ventura-s në krye të Italisë

Publikuar tek: sport, më 16:34 07-06-2016 Presidenti i FIGC, Tavecchio flet për zgjedhjen e Ventura-s në krye të Italisë

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit (Figc), Carlo Tavecchio, ka folur në Këshillin Federal për marrëveshjen e arritur me Giampiero Ventura.

Ish-trajneri i Torinos, do të jetë seleksioneri i ardhshëm i Italisë për dy vjet. Tavecchio është shprehur se e ka bërë këtë zjedhje, pasi Ventura ka përvojë, punon mirë në grup dhe më e rëndësishmja se ka një moral të lartë.

Në garë për postin e trajneri të Kombëtares Italiane, ishte edhe Gianni De Biasi, por ky i fundit ka mohuar që të ketë biseduar ndonjëherë me zyrtarë të federatës italiane për këtë çështje.

giampiero-ventura_h_partb.jpg

*Giampiero Ventura

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1784348487854
array(1) { ["section"]=> string(83) "presidenti-i-figc-tavecchio-flet-per-zgjedhjen-e-ventura-s-ne-krye-te-italise-42752" }