Presidenti i KE, Donald Tusk poston në shqip: Integrimi i Shqipërisë në BE është në interesin e Evropës

Publikuar tek: aktualitet, më 22:06 17-09-2019 Presidenti i KE, Donald Tusk poston në shqip: Integrimi i Shqipërisë në BE është në interesin e Evropës Presidenti i Keshillit te Evropes, Donald Tusk

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Evropës.

Me anë të shkrimit në gjuhën shqipe të një postimi në rrjetin social tëitter, Tusk thekson se Evropa nuk do të jetë e sigurtë pa integrimin e të gjithë Ballkanit në BE. Sipas tij bëhet fjalë për të ardhmen e përbashkët.

Postimi i plotë:

'Hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin më të mirë të të gjithë Evropës. Sepse Evropa nuk do të jetë e qendrueshme dhe e sigurtë pa integrimin e të gjithë Ballkanit në BE. Bëhet fjalë për të ardhmen tonë të përbashkët'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045449018478394
array(1) { ["section"]=> string(108) "presidenti-i-ke-donald-tusk-poston-ne-shqip-integrimi-i-shqiperise-ne-be-eshte-ne-interesin-e-evropes-178818" }