Presidenti i KE-së Juncker bën për ujë të ftohtë britanikun, mes qindra zyrtarëve. Këtë lloj inati s’e ndeshni shpesh (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:12 28-06-2016

Pas vendimit për të dalë nga Bashkimi Europian, presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker s’mund ta mbajë dot më inatin.

I revoltuar, por me një qetësi për t’u admiruar, Juncker ka shfrytëzuar një moment të veçantë gjatë punimeve të komisionit, për t’i treguar vendin përfaqësuesit të Britanisë, politikanit Nigel Farage.

‘’Kjo është hera e fundit që duartroket këtu’’, i ka thënë Juncker britanikut që duartrokiste i vetëm, batutë që është shoqëruar me të qeshura nga gjithë të tjetër.

‘’Dhe jam shumë i befasuar që ti je këtu. Ju keni luftuar për të dalë, populli britanik votoi për të dalë, pra pse je këtu?’’, vazhdoi më tej Juncker.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incident i tmerrshëm abuzimi rracor në tramvaj, shikoni reagimin e qytetarëve (VIDEO)
ISIS kërcënon Amerikën: Do të përballeni me makina të mbushura me eksploziv »
Article Logic
Execution time: 0.01152491569519
array(1) { ["section"]=> string(127) "presidenti-i-ke-se-juncker-ben-per-uje-te-ftohte-britanikun-mes-qindra-zyrtareve-kete-lloj-inati-s-e-ndeshni-shpesh-video-44823" }