PRESIDENTI i PE bën deklaratën 'bombë' për Shqipërinë: Situatë tejet e rrezikshme, ka nisur një LUFTË CIVILE

Publikuar tek: politike, më 10:09 02-03-2019 PRESIDENTI i PE bën deklaratën 'bombë' për Shqipërinë: Situatë tejet e rrezikshme, ka nisur një LUFTË CIVILE Antonio Tajani, President i PE

Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Tajani, ka bërë një deklaratë ‘bombë’ për Shqipërinë duke pohuar se këtu është krijuar një situatë tejet e rrezikshme dhe se ka nisur një luftë civile mes qeverisë e opozitës, e cila mund të jetë shkatërrimtare për ekonominë shqiptare. 

Këto komente, Antoni Tajani i bëri në kuadër të një vizite në SHBA, gjatë të cilës ai qëndroi edhe në selinë e Kombeve të Bashkuara në New York. 

“Kjo situatë është shumë e vështirë. Është “luftë civile” midis qeverisë dhe opozitës. Kjo është shumë e rrezikshme për stabilitetin dhe ekonominë shqiptare”, u shpreh Tajani.

Kujtojmë se delegacioni i PE gjatë konferencës në Tiranë, dënoi opozitën për djegien e mandateve dhe e cilësoi Parlamentin aktual si legjitim.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djegia e mandateve, Balla-opozitës: Zgjedhjet e ardhshme në 2021, s' kemi luksin të dalim kundër SHBA dhe BE
Bushati në Shkodër, flet për zgjedhjet nesër në Tuz: Koalicioni shqiptar një premisë e mirë »
Article Logic
Execution time: 0.010406017303467
array(1) { ["section"]=> string(111) "presidenti-i-pe-ben-deklaraten-bombe-per-shqiperine-situate-tejet-e-rrezikshme-ka-nisur-nje-lufte-civile-154832" }